Strona główna O nas Oferta dla grup Kuchnia
Tatarska
Oferta
Turystyczna
Galeria Szlak
Tatarski
Linki Kontakt
Serdecznie witamy!

Zapraszamy Państwa do naszego tatarskiego domu w Kruszynianach.

Jesteście Państwo gośćmi Dżennety i Mirosława Bogdanowiczów.Nasze tatarskie gospodarstwo leży w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, podlaskiej wsi Kruszyniany (3km od granicy z Białorusią, 50km od Białegostoku).

Spokój i ciszę zawdzięczamy lokalizacji z dala od miejskiego szumu, w części wsi żyjącej leniwie swoim wiejskim rytmem. Od kilku lat, kontynuujemy rodzinne tradycje i prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne.

Dom nasz jest idealnym miejscem do odpoczynku zarówno dla osób ceniących sobie cisze i spokój, piękno przyrody i błogie lenistwo, jak i dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie.

       

W naszym drewnianym, pełnym ciepła domu oferujemy 24 miejsca noclegowe w 5 pokojach.Kruszyniany, znajdujące się na szlaku tatarskim, to miejsce szczególne na mapie województwa podlaskiego.

Często zwane są także tyglem kulturowym a to za sprawą iż krzyżują się tu 3 wielkie religie - Katolicka, Muzułmańska i Prawosławna.

   

W nawiązaniu do tego szczególnego miejsca powstał w Kruszynianach 6km szlak ekumeniczny. Jest on doskonałym połączeniem poznania wielu ciekawostek na temat każdej z 3 religii oraz aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Ponad to wyznaczonych jest wiele szlaków, ścieżek przyrodniczo- kulturowych, które można zwiedzać zarówno pieszo jak i rowerem.

Jednymi z główną atrakcji naszej małej miejscowości są: zabytkowy meczet ,pobliski mizar (cmentarz muzułmański) oraz mała cerkiewka.

Okoliczne lasy to prawdziwe bogactwo natury i przyrody. Bogate są w niezliczona ilość gatunków grzybów oraz zwierząt. Mieszkają tu łosie, sarny, jelenie, zające, dziki, wilki.

Późną jesienią, zimą i wiosną na okolicznych polach spotkać można stada żubrów, które w całej swojej okazałości dają się fotografować i cieszyć oczy turystów.

           

Nasi goście liczyć mogą również na wycieczki konne bryczką, kuligi, ogniska z tradycyjnym pieczeniem jagniaka.

   

Dla dużych grup zorganizowanych organizujemy warsztaty kuchni tatarskiej, gdzie każdy może wgłębić się i samemu poznać tajniki kuchni tatarskiej.

Organizujemy także cykliczną imprezę SABANTUJ i OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KUCHNI TATARSKIEJ, podczas których poprzez zabawę, taniec, muzykę przybliżyć chcemy kulturę, religię oraz tradycję Tatarów.

       

Główną atrakcją i atutem naszego gospodarstwa jest oczywiście wyśmienite tatarskie jadło!!!

Zgłodniałych serdecznie zapraszamy do spróbowania autentycznych dań tatarskich, od wieków przygotowywanych przez pokolenia tatarskich gospodyń. Pierekaczewniki, trybuszoki, kibiny, pieremiacze, cebulniki, samsa jak i wiele innych ciekawych i nietypowych potraw dzisiaj można spotkać jedynie w domach tatarskich.

Będziecie więc mieli Państwo okazję skosztować i ocenić tę orientalną kuchnię. Gospodyni Dżenneta Bogdanowicz zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w pieczeniu babki i kiszki ziemniaczanej.

O smakowitości serwowanych przez nas potraw zdążyło się przekonać wiele znanych osób (min. Książę Karol, Robert Makłowicz, Piotr Bikont, Adam Małysz, Don Vasyl, Muniek Staszczyk, Jarosław Kazberuk, Włodzimierz Zientarski, Emilia Krakowska, Pascal Brodnicki, Maciej Nowak, Bartek Opania, Maja Ostaszewska, Michał Fajbusiewicz, Aleksandra Kwaśniewska, Andrzej Grabarczyk, Zenon Martyniuk, Katarzyna Herman, Joanna Moro, Tamara Arciuch, Zbigniew Buczkowski, Bartek Kasprzykowski, Kora, Agnieszka Grochowsaka, Czesław Mozil, Katarzyna Grochola, Michał Ogórek).

   

Serdecznie zapraszamy!
tel:
kom:
e-mail:
+48 (85) 749 40 52
+48 606 603 760
dzenneta@wp.pl
Copyright © 2013 www.kruszyniany.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie zabronione! Projekt graficzny i wykonanie: INCOGNITOR